Kobylnica: będzie plac sportowo-rekreacyjny

15.05.18

Zakończyła się procedura przetargowa dotycząca inwestycji o nazwie „Zagospodarowanie terenu Integracyjnego Placu Sportowo-Rekreacyjnego w Kobylnicy (gmina Swarzędz) przy ul. Poznańskiej". Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma GARTE Sp. z o.o., Sp.k. ze Swarzędza. Prace mają się rozpocząć w czerwcu, a zakończyć w sierpniu, przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Przypomnijmy, że jest to inwestycja, której dokumentacja została opracowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Swarzędza na 2017 r. Celem projektu jest zapewnienie lokalnej społeczności miejsca integracji i aktywności poprzez stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego (m.in. scena, wiata biesiadna, wiata ogniskowa, siłownia zewnętrzna, mała architektura, zagospodarowanie zieleni).

Wszystko to ma kosztować niespełna 590 tys. zł, a na realizację Gminie Swarzędz udało się pozyskać ponad 310 tys. zł ze środków unijnych (Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich). Umowę na dofinansowanie burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał 8 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, natomiast umowę z wykonawcą - 15 maja br. w swarzędzkim ratuszu.

Wiadomośc podana za stroną UMiG Swarzędz