Niebieski Parasol - internetowo-telefoniczny punkt wsparcia

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu uzyskał dofinansowanie do projektu „Fabryka Mocy Przeciwko Przemocy" w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie".

W ramach projektu od 1 lipca 2021 działać będzie internetowo-telefoniczny punkt wsparcia dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Swarzędz - „Niebieski Parasol" .  Jego celem jest szybkie udzielenie pomocy dzieciom znajdującym się w kryzysie, który jest wynikiem ich trudnej sytuacji życiowej (kłopoty w domu lub szkole, długotrwały stres, traumatyczne wydarzenia).

Podstawową zaletą tej formy wsparcia jest bezpieczny dla dziecka stały kontakt mailowy (24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu) lub telefoniczny (7 dni w tygodniu w godzinach od 18.00 do 22.00). Każde piszące lub dzwoniące dziecko pozostanie anonimowe. Usługa będzie bezpłatna.

Adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zostanie uruchomiony 1 lipca 2021r.

Numer 516 407 960 zostanie uruchomiony 1 września 2021r. i będzie działać 7 dni w tygodniu w godzinach od 18.00 do 22.00.

Ośrodek Pomocy Społecznej

w Swarzędzu

wiadomość podana za stroną UMiG Swarzędz