UWAGA – zmiana organizacji ruchu w Kobylnicy!

03.08.23

W związku z budową wiaduktu kolejowego/tunelu drogowego w ul. Swarzędzkiej w Kobylnicy wykonawca zadania - firma Strabag Sp. z o.o. - informuje, że z dniem 04.08.2023 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu zgodnie z załączonym schematem. Ruch pojazdów kołowych na drugą stronę przejazdu będzie poprowadzony objazdem przez ulicę Polną i Krótką do ulicy Dworcowej i dalej przez przejazd kolejowy w ciągu ulicy Szkolnej. Ruch pieszy zostanie utrzymany przez zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ul. Swarzędzkiej.

Kierowców i pieszych uprasza się o stosowanie do obowiązującego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od piątku, 4 sierpnia, w związku z zamknięciem dla ruchu kołowego przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Swarzędzkiej w Kobylnicy, zmianie ulegną trasy linii autobusowych przejeżdżających przez Kobylnicę.

Objazd wyznaczony został ulicami Polną, Krótką, Dworcową i Szkolną. W rejonie dworca PKP w Kobylnicy zostanie ustawiony przystanek Kobylnica /Stacja w stronę Poznania (400 i 412)/Uzarzewa (492)/Karłowic (493).

Organizacja komunikacji autobusowej na liniach 492/493 dla kursów do/z Kobylnicy pozostanie na dotychczasowych zasadach, jednak kursy na trasie Uzarzewo - Swarzędz będą prowadzone bezpośrednio ul. Szkolną z ominięciem przystanków przy Szkole.

Na liniach 400, 412 i 493 wydłużeniu ulegnie czas przejazdu i zmieni się rozkład jazdy.

Przystankowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie i w aplikacji jakdojade.pl

Książkowy rozkład jazdy można pobrać TUTAJ

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

wiadomość podana za stroną UMiG Swarzędz