Tegoroczne święto z okazji „Dnia Kobiet” mieszkanki Kobylnicy spędziły w świecie magii i iluzji. Na scenie wystąpił iluzjonista „Amon” który, wciągał panie w świat iluzji. Zabawa była świetna, jak zawsze frekwencja dopisała. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego kwiatka - goździka, który został wręczony paniom przez męską część Rady Sołeckiej.

Sołtys Kobylnicy

Zachęcam mieszkańców Kobylnicy do zapoznania się z Obwieszczeniem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

Sołtys Kobylnicy 

Zapraszamy Panie na spotkanie z okazji „Dnia Kobiet”.                                                                                                                                                                         Szczegóły na plakacie

Sołtys Kobylnicy

W dniach od 30 stycznia do 3 lutego w świetlicy wiejskiej w Kobylnicy odbyła się „Akcja Zima 2023” zorganizowana w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dla naszych najmłodszych mieszkańców. Podczas zajęć dzieci miały okazje poznać nowe zabawy integracyjne, odwiedzić Papugarnię, wyjechać do kina, bawić się na placu zabaw w „Maxi Fun” oraz sprawdzić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas zajęć czuwali instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego z Ośrodka ZHP w Kobylnicy.

Sołtys Kobylnicy

 

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się terminami odbioru odpadów wystawkowych przypominamy, że Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi są zobowiązani do przekazania zgłoszenia do Gminy o chęci skorzystania z możliwości oddania odpadów wystawkowych w terminie do 14 dni przed datą planowanego odbioru określoną w harmonogramie - https://www.alba.com.pl/odbior_odpadow_wywoz_smieci/swarzedz.

Zgłoszenie można przekazać telefonicznie (tel. 61 65 12 301), elektronicznie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." style="color:rgb(125, 32, 59);text-decoration-line:none">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), w formularzu dostępnym na stronie internetowej Gminy, a także pisemnie lub osobiście w Wydziale Obsługi Gospodarki Odpadami.

Ponadto przypominamy, że Właściciele nieruchomości jednorodzinnych zobowiązani są do wystawienia odpadów wystawkowych, które podlegają odbiorowi przez odbiorcę odpadów komunalnych w dniu odbioru odpadów do godziny 6:00, przed teren nieruchomości, do krawędzi jezdni lub chodnika.

Pamiętajmy, że do odpadów wystawkowych, podlegających odbiorowi zalicza się: stoły, szafki, szafy, krzesła, komody, meble kuchenne, kanapy, łóżka, tapczany, regały, wózki dziecięce i inwalidzkie, dywany, wykładziny, materace, rowery, zabawki, deski do prasowania, suszarki do ubrań, skrzydła drzwiowe, itp. Zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstw domowych: wielkogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. pralki, zmywarki, kuchenki, suszarki do ubrań, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne oraz małogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. odkurzacze, tostery, żelazka, frytkownice, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, wagi, laptopy, notebooki, myszki, komputery, telefony, radia, telewizory, kamery, wideo, sprzęt hi-fi, płyty CD/DVD, itd. Zużyte opony - pochodzące od mieszkańców zużyte opony rowerowe, motorowe, motorowerowe i samochodowe z pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t.

Natomiast nie wystawiamy!!

Części samochodowych (zderzaków, kanap samochodowych, drzwi, reflektorów itp.), gruzu, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, w tym stolarki okiennej, ościeżnic drzwiowych, części instalacji w postaci np. rur, paneli podłogowych i ściennych, papy itp. farb i rozpuszczalników oraz opakowań po nich, a także innych odpadów niebezpiecznych baterii i akumulatorów innych odpadów podlegających selektywnej zbiórce.

Wiadomość podana za stroną UMiG Swarzędz

Tymczasowa zmiana lokalizacji przystanków autobusowych w Kobylnicy

26.01.23

W związku z postępującymi pracami związanymi z realizacją kontraktu: “Budowa wiaduktu kolejowego/tunelu drogowego w ul. Swarzędzkiej w Kobylnicy w ciągu drogi powiatowej nr 2407P Koziegłowy - Swarzędz w zamian za likwidację przejazdu kolejowo - drogowego kat. A w km 7,532 linii kolejowej nr 353, w ramach projektu POIIŚ 5.1-35 pn. Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami - Etap III" w systemie "Projektuj i Buduj" wykonawca zadania, tj. firma Strabag Sp. z o.o., informuje, że z dniem 27.01.2023 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu dotyczyć będzie zmiany lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej zgodnie z załączonym schematem.

Kierowców i pieszych uprasza się o stosowanie do obowiązującego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

Wiadomość podana za stroną UMiG swarzędz

22 stycznia br. w świetlicy w Kobylnicy odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką Kobylnicy. To kolejne już wydarzenie kulturalne zorganizowane dla naszych mieszkańców. Tym razem mieszkańcy wysłuchali koncertu niezwykle żywiołowego i pełnego temperamentu Włoskiego wykonawcy Thomasa Grotto wraz ze swoją małżonką, którzy zaśpiewali największe Włoskie przeboje oraz wiele innych znanych i lubianych utworów. Zgromadzona na sali publiczność bardzo żywiołowo reagowała i wspólnie z Thomasem śpiewała. Ilość zgromadzonych na sali osób przeszła nasze wszelkie oczekiwania. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i już dzisiaj zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne.

Sołtys Kobylnicy

W dniu 18 grudnia 2022 roku Rada Sołecka Kobylnicy zorganizowała dla mieszkańców Kobylnicy „Koncert Wigilijny”. Podczas imprezy na scenie zaprezentowali się aktorzy z teatru „Za Miastem” z Gniezna, którzy wprowadzili mieszkańców w „Magię świąt Bożego Narodzenia”. Mieszkańcy wysłuchali dawnych i współczesnych Kolęd oraz Pastorałek, zapoznali się z historią ich powstania. Była też okazja do wspólnego śpiewania. Namiastkę Wigilijnego stołu przy świecach i gałązkach świerku stworzyła Rada Sołecka, która przygotowała dla mieszkańców słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Należy podkreślić, że to spotkanie miało bardzo duży wpływ na integrację mieszkańców, którzy jeszcze długo po wysłuchaniu koncertu przebywali na sali i rozmawiali o magii świąt Bożego Narodzenia.

Sołtys Kobylnicy

 

W dniu 16 grudnia 2022 roku Rada Sołecka Kobylnicy zorganizowała na placu rekreacyjnym  dla mieszkańców imprezę pod hasłem „Rozświetlenie choinki”.    Podczas imprezy na scenie zaprezentował się dziecięcy zespół wokalny działający przy świetlicy wiejskiej w Kobylnicy.  W wykonaniu dzieciaków mieszkańcy wysłuchali krótkiego koncertu, który nawiązywał do tradycji świątecznych. Na scenie pojawił się również św. Mikołaj, który wspólnie z mieszkańcami rozświetlił choinkę, a następnie rozdawał słodycze wszystkim zebranym mieszkańcom.

Sołtys Kobylnicy

W dniu 9 grudnia 2022 roku Rada Sołecka Kobylnicy zorganizowała dla dzieci Mikołajki. Było to niezwykłe spotkanie ze św. Mikołajem, który w „Świat świątecznego cudu” wprowadzili dzieci przez niezwykłe Elfy: Erroa, Selfika i Wiercika oraz Karpia Popularnego, Robocika Chrobocika i Paskudy.   A wszystko to za sprawą aktorów   z teatru „Za miastem”. Na zakończenie świątecznego przedstawienia przybył św. Mikołaj, który wręczał dzieciom  paczki ze słodyczami. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci jaki rodziców.  Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Sołtys Kobylnicy