W dniach od 12 do 16 lutego 2024 roku Rada Sołecka Kobylnicy zorganizowała  „Akcję Zima 2024” dla dzieci w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku najmłodszym mieszkańcom sołectwa podczas ferii zimowych. Zajęcia odbywały się w świetlicy wiejskiej oraz w terenie. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać nowe zabawy integracyjne, bawić się na placu zabaw w „Maxi Fun”, ćwiczyły swoje umiejętności jazdy na łyżwach odwiedzając Lodowisko, obejrzeć film pt.” Wyfrunięci” w kinie Helios oraz zwiedzić Palmiarnie w Poznaniu.                                                                          Sołtys Kobylnicy

Zapraszany na spektakl teatralny pt. „Strzyż się seniorze”

„Strzy(e)ż się seniorze” , to spektakl teatralny autorstwa Kuby Kaprala do muzyki i aranżacji Michała Werendy, którego akcja toczy się u fryzjera i opowiada o przeróżnych próbach oszukiwania i naciągania seniorów. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie policyjnych teczek z domieszką humoru i muzyki. Spektakl powstał dzięki wydziałowi Prewencji Komendy Miejskiej w Poznaniu przy współpracy Powiatu Poznańskiego.

Szczegóły na plakacie.

Sołtys Kobylnicy

W dniu 15 grudnia 2023 roku Rada Sołecka Kobylnicy zorganizowała dla mieszkańców Kobylnicy „Koncert Wigilijny”. Z muzyczną ucztą dla zgromadzonej publiczności na scenie wystąpił zespół wokalny działający przy świetlicy w Kobylnicy, a gwiazdą wieczoru był zespół „GANG MARCELA”. „Kiedyś to były święta”, „Święta, święta”, „Choineczko Jodełeczko”, „Ojciec żył tak jak chciał”, „Nie mamy nic”, „Wstałem dziś, skoro świt”, to tylko niektóre z wielu przebojów „GANGU MARCELA” jakie usłyszeli mieszkańcy podczas Koncertu Wigilijnego. Zgromadzona na sali publiczność bardzo żywiołowo reagowała i wspólnie śpiewała znane przeboje zespołu. Należy podkreślić, że takie spotkania z kulturą organizowane dla lokalnej społeczności bardzo mocno wpływają na integrację mieszkańców.

Sołtys Kobylnicy

 

Dla najmłodszych mieszkańców Kobylnicy 8 grudnia 2023 roku rada Sołecka zorganizowała spotkanie z Mikołajem. Było to niezwykłe spotkanie, ponieważ w „świat świątecznego cudu” wprowadzili dzieci : Śnieżynka, Rudolf, Sherlock Holmes, Batman oraz niezwykły robot. A wszystko to za sprawą aktorów z teatru „Za Miastem”. Na zakończenie przedstawienia przybył św. Mikołaj i obdarował dzieci paczkami ze słodyczami.

Sołtys Kobylnicy

M2